Pre expertov - WebSite X5 PROFESSIONAL - SLOVENSKÝ PREDAJCA

  

Prejsť na obsah

WebsiteX5 Evolution8

Možnosti pridávať vlastné kódy WebsiteX5 Evolution 8 sa výrazne zlepšili. Teraz je možné pridať ďalší kód do hlavičky a päty každej stránky. Sú pridané špeciálne polia,  vložiť kód Metatag Goole Webmaster Tools verifikáciu do hlavičky a vložiť kód pre štatistiku webstránky v päte. Pre túto 'expert' kartu boli pridané Všeobecné nastavenia. Kód je skopírovaný na každú stránku, čo eliminuje potrebu upraviť šablónu index.html súbor.

Vložený kód v tejto oblasti sa skopíruje na každú stránku, takže môžete pridať aj ďalšie časti kódu, ktoré chcete použiť na každej stránke.Vo verzii Evolution 8 je už možné umiestniť HTML kód do textu a miešať ho s textom. Môžete tiež pridať kód v hlavičke každej stránky pomocou vlastnosti stránky.

Evolution 8 má naviac aj veľmi užitočné voľby v dialógovom okne Vlastnosti stránky.

Teraz môžete pridať ďalší kód:

<body>
ktorý môžete teraz zmeniť napríklad na
<body> tag <body onload="start">.

ak chcete spustiť routine Javascript tzv. štart po načítaní stránky.Sitemap.xml

Sitemap.xml súbor v koreňovom adresári vášho webu informuje GoogleBot, kde ste na webovéj stránke, ako často sú stránky aktualizované a aké sú významy každej stránky. Google vás odmeňuje a dostávate lepšie hodnotenie, keď sitemap.xml je k dispozícii. Až doteraz bolo nutné použiť samostatný program pre vytvorenie tejto sitemap.xml, alebo použiť často nedostatočné webservice, ktore to robili za vás. Teraz to už nie je potrebné!

V dialógu Všeobecné nastavenia si môžete zaškrtnúť políčko  Automaticky vytvoriť mapu stránky. Pre každú stránku si môžete nastaviť frekvenciu aktualizácií a relatívny význam (Reklamné predmety, denné, týždenné, ...), každej stránky. Pri exporte vašich webových stránok je tiež mapa vytvorená a nahratá na webové stránky. Nezabudnite si zaregistrovať Sitemap na Google Webmaster Tools!Ochrana HTML kódu

Evolution 8 môže tiež poskytnúť určitú formu ochrany kódu, zakázanie pravého tlačidla myši. To môže zakázať pre Vašich návštevníkov kopírovanie obrázkov alebo pozerať na Váš HTML kód. Avšak, nečakajte zázraky. Rovnako ako v prípade väčšiny druhov kódu ochrany, sa správnymi nástrojmi dostanete ku kódu a obrázkom, ale pre základnú ochranu je dostatočný.

Návrat na obsah