Website X5 V15 funkcia Komentáre a hodnotenia

Andrej
Pokročilý
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 09. Okt 2018 6:18:23
Kontaktovať používateľa:

Website X5 V15 funkcia Komentáre a hodnotenia

Príspevok od používateľa Andrej »

Dobrý deň, ahojte,

na mojich webstránkach http://www.drevenysvet.sk/kniha-navstev.php? som použil funkciu Komentáre a hodnotenia. Keď mi chce niekto z návštevníkov tejto stránky napísať odkaz, musí vyplniť povinné polia Meno a E-mail. Následne po odoslaní sa jeho meno a príspevok objaví na mojej webstránke.

Lenže ja nedostanem žiadnu správu, že mi niekto pridal nový komentár, vidím to iba na tej webstránke. A hlavne by som potreboval vedieť, aký E-mail ten návštevník zadal, aby som mu naň mohol odpovedať. Prečo to nejde, viete mi, prosím, poradiť?

Webstránky robím vo Website X5 V15.

Ďakujem.

Andrej Spál - Drevený svet
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Website X5 V15 funkcia Komentáre a hodnotenia

Príspevok od používateľa saling »

Vaša stránka je vytvorená v staršej verzii Evolution 15.2.3.0 , z uvedeného dôvodu je už trochu problematické priamo a konkrétne sa vyjadriť nakoľko už väčšina užívateľov používa nové časové verzie a vyspelejšie verzie ako napr. Professional.
Vypĺňané údaje o emailovej adrese vo formulári pre objekt "Komentáre a hodnotenia" nie sú spätne verifikované ako to bežne býva pri automatickom prihlasovaní užívateľa a treba len veriť že tento údaj je správny.
Údaj o emailovej adrese komentujúceho by ste mal vidieť aj cez admin prostredie , tie isté údaje by mali byť zapísané v xml súbore na Vašom serveri.
Vo verzii Professional je v systémovom formulári pre "Komentáre a hodnotenia objektu" možno zaškrtnúť voľbu "Poslať email s oznámením komentár bol prijatý a s políčkom "Cieľová e-mailová adresa" pri zvolenom systéme Website X5 , so systémami Facebook a Disqus nemám osobné skúsenosti.
Túto možnosť má aj Evolution vo verzii 2020.2.
Podľa mňa by to malo byť rovnaké aj pre Evolution 15.2.3.0 , inak by bolo nutné to riešiť úpravou PHP kódu pre x5engine.php, čo je však nad rámec možnosti tohto diskusného fóra, riešiť by sa to muselo iným individuálnym spôsobom písomného kontaktu.
Sotekaedo
Pokročilý
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 26. Aug 2021 14:45:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Website X5 V15 funkcia Komentáre a hodnotenia

Príspevok od používateľa Sotekaedo »

Ahoj Andrej,
ty si nedostal ked si kupoval v 15 aj verziu 16? Ja mam 13, 14, 15 aj 16 ale prof, mozem ti pomoct ak mi napises email co konkretne potrebujes a budes ochotny mi poslat iwzip skusim ti v pro verzii nieco stvorit aspon skusim. Ak ti to v evo verzii nejde tak mozeme skusit prof, ktoru mam ja. Ty to v evo mozes editovat, myslim ze v X5 bola taka moznost. Tak som to robil s ludmi co chceli web stranky ale nechceli platit prof veziu, tak ja som im to v prof urobil a oni si kupili evo na update.
Ozvi sa
S.
BTW mas komentare teda pracujes s udajmi - mal by si mat na stranke GDPR inak ta mozu teda pekne onéé
Napísať odpoveď