SiteMap

FALEK
Borec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 18:30:02
Bydlisko: PRACHATICE
Kontaktovať používateľa:

SiteMap

Príspevok od používateľa FALEK »

Přetáhl jsem staré stránky v13 evolution rovnou do v15 profesional. Objevil jsem v záložce 5 novou volbu - Analýza a optimalizace webové stránky. Ta mi mimo jiné sdělila, že "Objekt není součástí souboru SiteMap.xml". Odkaz na "Mapu webu", které jsem na svém webu v13 umístil do záhlaví už ale od v15 nefunguje. Protože tuto volbu už v nabídce nová verze 15 nemá. Ale proč, když zároveň upozorňuje na chybu? Poradíte někdo?
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: SiteMap

Príspevok od používateľa saling »

V predchádzajúcich verziach WebSite X5 sa pre mapu stránky mohla vytvárať systémová stránka s názvom "imsitemap.html" . V najnovších verziách už táto možnosť nie je prístupná a pri konverziach projektov je nutné túto skutočnosť zohľadňovať - zrušiť prípadné odkazy na túto už neexistujúcu vygenerovanú systémovú stránku .

Aby sa vytváral súbor sitemap.xml na optimalizáciu pre vyhľadávače je nutné zvoliľ voľbu :
Štatistika , SEO a kód , Optimalizácia pre vyhľadávače , Automaticky vytvoriť mapu stránky.
FALEK
Borec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 18:30:02
Bydlisko: PRACHATICE
Kontaktovať používateľa:

Re: SiteMap

Príspevok od používateľa FALEK »

Děkuji pane Šalingu. Odkaz jsem smazal, ale je to škoda, přišlo mi to docela šikovné. Musím mít trochu rozsáhlé stránky a tak se v nich návštěvník snadněji orientoval.
V dotazu jsem zmínil i výzvu analytického programu. Spletl jsem se. Netýkalo se to stránky, ale objektů, v mém případě obrázků na stránkách. Myslíte si, že je důležité aby u obrázků bylo zaškrtnuté, aby byly součástí SiteMap.xml (tedy zaškrtnout volbu - Přidat obrázek do mapy stránek)? Navíc jsem zjistil, že některé obrázky vůbec nejdou přidat. Záložky je nepřístupná.
Petr Falek
Napísať odpoveď