Príprava na konvertovanie projektov z V13 do V14

saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Príprava na konvertovanie projektov z V13 do V14

Príspevok od používateľa saling »

Pred konvertovaním pôvodnej stránky z verzie V13 ( a skorších ) do novej verzie 14 z dôvodu ochrany vlastných dát je vždy potrebné si zhotoviť a na bezpečnom mieste uložiť zálohy svojich vygenerovaných stránok z verzie v13 vrátane súborov projektu a šablón.

Dáta kompletných webových stránok zo serverov hostingu je nutné si skopírovať a uložiť do počítača prostredníctvom FTP klientov.

Zároveň je veľmi dôležité oboznámiť sa s elektronickými pdf dokumentami fy Incomedia o rozdieloch medzi verziami WSX5 , o konvertovaní projektov medzi jednotlivými verziami , manuálom programu WSX5 verzie 14.

Rovnaké opatrenia so zálohovaním počítačových dát Vašich projektov je potrebné dodržiavať aj pred každým upgrade programu v priebehu roka.

Každé nezvratné poškodenie a straty dát spojené s opomenutím zálohovania najdôležitejších počítačových dát Vašich projektov pred konverziou alebo upgrade stránky je vždy užívateľskou chybou "PEBCAK ! ". Treba mať na pamäti, že na bezproblémový chod programu WSX5 pri práci so stránkou môže vplývať aj konkrétna hardverová a softvérová konfigurácia daného počítača , prítomnosť vírusu v počítači, krátkodobý výpadok elektrickej energie , strata internetového pripojenia počas prenosu dát a pod.


Obrázok

Záverom - v mojom prípade konvertovanie viacerých stránok prebehlo bezproblemovo , boli však vyžadované drobné úpravy v menu ktoré vo V14 sú už samostatným voliteľným objektom obsahu hlavnej šablóny - napr. nutnosť vymazania pôvodných separačných liniek, ktoré boli popísané ako texty s popisom podľa údajov zo zadania štruktúry tvorby stránok , skrátenie dlžky textu v menu.

Vaše príspevky a poznatky k činnosti novej verzie programu budete môcť popisovať po 18.10.2017, kedy bude založené nové fórum "WebsiteX5 V14"
vbnk
Borec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 30. Aug 2017 19:06:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Príprava na konvertovanie projektov z V13 do V14

Príspevok od používateľa vbnk »

Konvertovanie do ver. 14 prebiehalo pomerne dlho, ale prebehlo bezchybne.
Dokonca - výsledok konvertovania bol ešte precíznejší, než bol pôvodný web (vo ver. 13).
Nezabudnite si taktiež ešte pred konvertovaním vopred uložiť svoju šablónu.
Keď pri inom pokuse som si vopred neuložil predchádzajúcu šablónu, objekty sa popreskupovali... (boli rozhádzané).
Napísať odpoveď