imsitemap

johnny
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 28. Mar 2019 14:57:23
Kontaktovať používateľa:

imsitemap

Príspevok od používateľa johnny »

vsimnite si rozdiel generovania imsitemap vo verzii 2019. Pozrel som sa na hlavnu stranku predajcu, potom som pozrel na kamosov web svieckar a na stranku ktora je robena vo verzii 13. Podotykam ze vsetky verzie su robene softom profesional. Ale spravujem i web vo verzii 2019 evo atm je imsitemap rozbity taktiez. Pridavam linky:
verzia 2019 pro : https://websitex5.sk/imsitemap.html
verzia 2019 pro :https://svieckar.sk/imsitemap.html
verzia 13 pro :https://nadacia858.sk/imsitemap.html

Vsimol som si to preto pretoze google search control mi zaindexoval takto zhovadenu stranku a preto som ju zo serveru odstranil a zakazal googlu indexovat. Teraz je to urobene tak, ze zobrazi stranku 404 a automaticky vas presmeruje na domovsku stranku.
verzia 2019 evo:https://mvnabytok.sk/

Inak vie mi niekdo povedat kde vo verzii 2019 evo je zobrazenie mapy webu?
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: imsitemap

Príspevok od používateľa saling »

Na túto tému už prebehla diskusia v nasledovnom príspevku z mája 2018 :

viewtopic.php?f=8&t=36

Asi od verzie č. 15 už nie sú stránky imsitemap.html generované . informácie pre vyhľadávače o aktívnych stránkach sú ukladané len do sitemap.xml.

Obsah stránky imsitemap.html a k tomu prisluchajúci css majú historický a už neplatný obsah a sú pozostatky zo skôr vykonaného priameho uloženia na server pri predchádzajúcich verziách websitex5 . Imsitemap.html mal by sa manuálne zo serveru odstrániť a prípadne na stránke zrušiť prípadné linky na imsitemap.html aby sa prípadne nezobrazovali zle formatované a už neplatné údaje.
johnny
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 28. Mar 2019 14:57:23
Kontaktovať používateľa:

Re: imsitemap

Príspevok od používateľa johnny »

Ďakujem. Prešiel som si daný odkaz. Ale vidím tu priestor na upozornenie kedže väčšina pri prechode na vyššiu verziu programu nevymazala na svojom serveri pôvodný web predchádzajúcej verzie. Ak si dám do googla cach:adresa webu tak je to celkom katastrofa pretoze na serveri ostáva stále pôvodneá html stránka i po prechode na ako som písal vyššiu verziu. t.z. že všetci ktorí prešli na verziu 15 a vyššie ako ja musia ručne vymazať tuto html stránku na svojich serveroch pretože je neplatná.
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: imsitemap

Príspevok od používateľa saling »

Ako inšpirácia k diskutovanej téme môže poslúžiť odskúšanie krátkej aplikácie pre účely zobrazenia obsahu súboru sitemap.xml ktorá je uložená na adrese :

http://websitex5.salling.sk/navody_src/myslsitemap.zip.

Obsahom súboru je krátka stránka myslsitemap.php.

Pre praktické zobrazenie funkčnosti je predmetná aplikácia myslsitemap.php v mojom prípade volaná metódou iframe voliteľného objektu pdf s manuálnou editáciou kódu na povolenie rolovania obsahu :

www.svblena.eu/svb/imsitemap.html

Stránka imsitemap.html nie je pôvodná systémová stránka websitex5 ale skrytá užívateľská, ktorá u mňa čiastočne nahradzuje funkciu pôvodnej systémovej stránky a je volaná len ikonkou vedľa digitálnych hodín na stránke.
Napísať odpoveď