Text - odseky

johnny
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 28. Mar 2019 14:57:23
Kontaktovať používateľa:

Text - odseky

Príspevok od používateľa johnny »

Ako inak predošlé verzie ani neviem ako automaticky vytvárali odsek v html kóde. Teda značku <p> Vo verzii Evo 2019 to bude trebalo pravdepodobne riešiť html kódom kde už viacerí končia keďže treba definovať i css.
Ja to momentálne riešim tak, že v texte povolím html kód a pridám značku <p>za ktorú zadám text ktorý po ukončení uzavriem opäť značkou </p>
Takto upravený text je prehľadnejší.
čo myslíte?
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Text - odseky

Príspevok od používateľa saling »

Pri dynamickom zobrazovaní prihláseného užívateľa v inom diskusnom príspevku som tiež využil html tag <p> :

<p style="font-family:verdana;font-size:150%;color:red;text-align:left;">
<?php
require_once("res/x5engine.php");

$pa2 = new imPrivateArea();
$pa3 = $pa2->who_is_logged();
if(!$pa3)
{
echo("*******") ;
}
else
{
echo($pa3['username']);

}
?>
</p>
johnny
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 28. Mar 2019 14:57:23
Kontaktovať používateľa:

Re: Text - odseky

Príspevok od používateľa johnny »

No to je zaujimave. Ale mne sa tu miesa php s css. A font pisma, farba .... ale toto nieje znacka odseku. Je to znacka stylu.
Kedze je tam p style. Mozno a mylim. Ak ano opravte ma.
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Text - odseky

Príspevok od používateľa saling »

Pri definície štýlu pre text medzi značkami "p" bolo vychádzané z :
https://www.w3schools.com/html/html_styles.asp

Výsledkom PHP kódu nachádzajúceho sa medzi značkami pre PHP kód vkladaný do HTML je reťazec obsahujúci hviezdičky alebo text s obsahom nachádzajúci sa v poli s názvom položky "username". Štýl definovaný za značkou <p udáva typ fontu, farbu , veľkosť a zarovnanie len pre text nachádzajúci sa medzi značkami <p> a </p>. Vkladaný objekt HTML kódu si tiež vytvára svoje názvy štýlov pre css , tie sa však nedajú priamo definovať pri vkladaní objektu do stránky alebo záhlavia. Aspoň som takúto možnosť u HTML kódu a aj u iných ( napr. pdf ) nenašiel.
johnny
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 28. Mar 2019 14:57:23
Kontaktovať používateľa:

Re: Text - odseky

Príspevok od používateľa johnny »

Mne skôr šlo o čisté "p"
príklad : <h2>Toto je názov článku.</h2>
<p>odsek 1 a nejaký dlhý , dlhý text.</p>
<p>odsek 2 a znova nejaký dlhý , dlhý text.</p>

šlo mi o štruktúru textu. Website v textovom editore ponúka možnosť povoliť html kód. A mne pripadá dobré pri dlhom texte napr. O NÁS používať
<p>text</p> Proste nestačí len stlačiť ENTER a písať další riadok, ale ukončiť predchádzajúci </p> a následný začať ďalším <p>

Všimol som si že to mnohý nevyužívajú a pritom to má význam pre SEO.
johnny
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 28. Mar 2019 14:57:23
Kontaktovať používateľa:

Re: Text - odseky

Príspevok od používateľa johnny »

Predchádzajúci príspevok zo zahraničia na ktorý je tu nižšie uvedená odpoveď bol odstránený administrátorom a moderátorom fóra z dôvodu nepríslušnosti k programu WebsiteX5 a tvorbe webových stránok !

Hi.
I don't understand this question. Sorry. Ehm are you think software websiteX5 in slovak language?
Napísať odpoveď