stĺpec Hlavné menu a zobrazenie stĺpca podmenu

Andrej
Pokročilý
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 09. Okt 2018 6:18:23
Kontaktovať používateľa:

stĺpec Hlavné menu a zobrazenie stĺpca podmenu

Príspevok od používateľa Andrej »

Dobrý deň,

dlhé roky som používal website X5 v8. Minulý rok som prešiel na V15.

Vo verzii v8 sa pri kliknutí na vybrané tlačítko v ľavom stĺpci menu zobrazilo aj podmenu ako prídavný stĺpec vedľa hlavného stĺpca.

Prosím, je možné, aby sa takýto prídavný stĺpec zobrazoval aj vo V15? Ako a kde sa to nastavuje?

Moje aktuálne stránky sú www.drevenysvet.sk

Ďakujem za odpoveď.
Andrej
Pokročilý
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 09. Okt 2018 6:18:23
Kontaktovať používateľa:

Re: stĺpec Hlavné menu a zobrazenie stĺpca podmenu

Príspevok od používateľa Andrej »

Dobrý deň, ešte doplňam informácie: Vo verzii V8 je toto nastavenie pod General Settings/ Choose Menu Type a je tam možné zakliknúť možnosť Show a vertical sub-menu with the current level items.

po zakliknutí tejto možnosti sa vedľa hlavného vertikálneho menu zobrazuje aj prídavné sub menu.

Kde sa dá, prosím, toto nastaviť vo verzii V15?

Ďakujem za odpoveď.
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: stĺpec Hlavné menu a zobrazenie stĺpca podmenu

Príspevok od používateľa saling »

Tak ako to bolo popísané už v skôr uvedenom príspevku "Menu-nabídka-podnabídka" od verzie V14 WebsiteX5 sa pre menu už používa samostatne voliteľný objekt "Menu".

Skôr používané generálne nastavenia určené len pre funkcie menu sa už nepoužíva.

Z uvedeného dôvodu pri konverzii projektov riešených v starších verziách je nutné sa s touto novou skutočnosťou sa vyrovnávať a riešiť individuálne v závislosti od konkrétneho projektu.

V každom prípade doporučujem si z pôvodného projektu vytvoriť samostatný pracovný projekt, ktorý na serveri nebude prepisovať pôvodný zverejnený obsah stránky pre širokú verejnosť. Na tomto pracovnom projekte si metodou " pokusu a omylu " postupne odskúšavať zmazanie chybne generovaného menu z konverzie a novým vložením objektu "Menu" si nechať vygenerovať svoju novú štruktúru podľa existujúcich stránok projektu.

Vloženie nového objektu "Menu" s ikonkou troch pomlčiek pod sebou sa vykonáva štandardne:
a/ cez voľbu 2 - nastavenie šablóny . Toto vloženie je platné pre všetky zobrazované stránky.
b/ cez voľbu 4 - Stránky, kde vo výberovom menu "Obsah hlavnej šablóny" je tiež na výber "Menu" pre vloženie do stránky. Toto nastavenie môže byť individuálne len pre konkrétnu stránku. V prípade potreby sa toto menu dá vložiť alebo prekopírovať aj do každej stránky tvoriacich ucelenú skupinu stránok, ktoré chceme zobraziť.

V objekte !Menu" pri voľbe "Úrovne menu" sú voľby typu ponuky pre zobrazovanie v jednom alebo viacerých stlpcoch, v ponuke "otvorenie je možné zvoliť smer otvárania".

Novinkou objektu "Menu" je už aj ponuka "Hamburger menu" známeho zo zobrazovania v mobilných zariadeniach.

Verím, že tento popis už z verzie "17" je platný aj pre vašu neupdatovanú verziu číslo 15.

Osobne som v poslednom čase prepracoval napríklad na stránke " https://www.svblena.eu/svb/z_182_1993.html " moju dlhoročnú štandardnú štruktúru šablóny s menu umiestneným vpravo inováciou na vloženie ikoniek " Hamburger Menu " do zahlavia a päty stránky a vložením horizontálného menu samostatne na spodok stránky , ktoré k sebe obsahovo patria zo štruktúry menu.
Andrej
Pokročilý
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 09. Okt 2018 6:18:23
Kontaktovať používateľa:

Re: stĺpec Hlavné menu a zobrazenie stĺpca podmenu

Príspevok od používateľa Andrej »

Dobrý deň,

nakoniec som dostal odpoved aj na oficiálnom fóre website.

Dá sa to vyriešiť tak, že na konkrétne stránky, kde je to potrebné, sa vloží menu ako objekt a v jeho nastaveniach sa vyberie, ktorá časť menu sa bude na tejto stránke zobrazovať.

pôvodný text:

...the Menu is now an Object. In order to have the pages of a specific level displayed as sub-menu, you need to insert a Menu Object on each of the sub-pages. Then, open the Menu Object and choose "Select the menu level of the items you want to display". There, you will need to select the level in question.

Možno to niekomu pomôže :-)
Napísať odpoveď