Nezobrazovanie obrázkov

Bicykel
Pokročilý
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 17. Jan 2018 12:58:24
Kontaktovať používateľa:

Nezobrazovanie obrázkov

Príspevok od používateľa Bicykel »

Mám vytvorené web stránky v programe WebSite X5 Evolution 9 a zistil som , že keď chcem otvoriť napr. fotogalériu tak sa mi obrázky nezobrazia. Stáva sa to na PC ktoré používajú ako prehliadače Operu, Firefox a aj niekedy IE. Na pc kde ich vytváram , stránky fungujú bezproblémovo. Môžete mi poradiť , kde robím chybu ?
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezobrazovanie obrázkov

Príspevok od používateľa saling »

Website X5 vo verzii 9 zobrazuje galérie obrázkov pomocou Adobe Flash Playera, ktorý pri najnovších typoch webových prehliadačoch má už rôzne obmedzenia , vyžadujú si nové inštalácie pluginov a povolenia pre ich zobrazovania.
Ukončenie podpory pre flash spoločnosť Adobe oznámila na rok 2020 : https://theblog.adobe.com/adobe-flash-update/
Najnovšie verzie Website X5 plne podporujú štandardy pre tvorbu webových stránok ako sú : HTML5 a jej nové rozhrania , CSS a Javascripty . Aj najnovšie rozširujúce moduly pre obrazové galérie a od januára 2018 aj pre video galérie YouTube taktiež plne podporujú nové štandardy.
Aby webové stránky a ich súčasti boli bezproblémovo prístupné pre všetky typy webových prehliadačov asi by bolo vhodné používať pre tvorbu webových stránok najnovšie verzie Website X5 a previesť možno aj t. č. už problémový upgrade webovej stránky v9 do v14 .
Prípadnú možnosť tejto konverzie je však potrebné vopred skúšobne odskúšať so 100% zálohovaním súborov projektu V9 a dát umiestnených na serveri.
Ak by kompletná konverzia stránky bola problematická možno v prípade Vašej rozsiahlej stránky postačí len skonvertovať alebo nanovo prepracovať len jej problémovú časť - galériu obrázkov používajúcu technológiu flash do samostatnej podstránky .
Bicykel
Pokročilý
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 17. Jan 2018 12:58:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nezobrazovanie obrázkov

Príspevok od používateľa Bicykel »

Ďakujem za odpoveď.
Program som aktualizoval a zrušil som flash.Obrázky sa otvárajú bezproblémovo.
Napísať odpoveď