Dostupne množstvo tovaru

bubak99
Nováčik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 15. Nov 2016 13:08:36
Kontaktovať používateľa:

Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa bubak99 »

Ako mam aktivovat dostupne mnozstvo tovaru ?

Ked si zadam pocet kusom v sklade a pripradne upozornit pri poklese pod pocet
napise mi , ze :
Aktivácia posielať data do databázy pred vytvorením produktu disponibilného množstva
Dakujem za odpoved
Tibor
Používateľov profilový obrázok
jurdikla
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:21:38
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa jurdikla »

Je potrebné vytvoriť si databázu viď napríklad podľa obrázka.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
jurdikla
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:21:38
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa jurdikla »

No priznám sa, nepoužívam túto funkciu tak som ju išiel vyskúšať. Vytvoril som testovaciu stránku na stránke websitex5.sk

V programe WebSiteX5 pro 13 som si na produkte zvolil dostupné množstvo 10 a v náhľade mi to aj pekne zobrazuje.

Obrázok

Ale na stránke už dostupnosť nezobrazuje

http://www.websitex5.sk/test.php

Idem zisťovať čo je za tým.
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa saling »

Zmena prenosov stavov množstva tovaru z programu WSX5 PRO do databázy a späť sa uskutočňuje len ak bol vo WSX5 uskutočnený aktívny prenos stránky na webový server a ak sú už správne nastavené konfigurácie aj na databázu shopu.

Popis nastavení skladových zásob : http://wsx5-forum-dokumenty.salling.sk/ ... zasoby.pdf
Používateľov profilový obrázok
jurdikla
Borec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:21:38
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa jurdikla »

Mne to nefunguje.
Asi preto že ja neodosielam data cez ftp ale exportujem to priamo na disk, keďže stránku mám v lokálnej sieti na serveri.
bubak99
Nováčik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 15. Nov 2016 13:08:36
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa bubak99 »

Ani mne to nefunguje , vytvorena databaza , nahrate na server, ale nemozem zadat pocet stale rovnaka hlaska :?
V pdf na stranke 5/16 je stahovanie dokoncene , ale mne nic nestahovalo ?
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa saling »

Táto funkcionalita skladových zásob bola mňou odskúšaná už vo verzii V12PRO a je funkčná aj po kompilácii u V13.0,2.19. Po demonštračných nákupoch som pred 15 minutami cez WSX5 zaktualizoval prenos údajov z db do súboru X5cart.js do mojho PC a následne aj prekopirovanie x5cart.js z PC na server.
Teraz som predtým už nerobil prenos stránky , wsx5 si z projektu už zapametal skôr uskutočnené prenosy na server a databázu.
Pokiaľ u Vás fungujú iné zápisy do databáz pre shop , mali by byť funkčné aj skladové zásoby.

Obdobne ako aktualizácia skladových zásob sa dajú cez WSX5 do textových dát stránky zaktualizovať z databázy aj prihlásení užívatelia na zamknuté stránky.
V každom z prípadov musia byť správne zadané údaje pre komunikáciu a funkčná databáza, aktualizácia stránky z WSX5 cez vstavaný ftp na server.

Pokiaľ Vám to nefunguje na ostrom projekte , vyskúšajte si to aj na krátkych demách - testoch.
martino
Pokročilý
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 14. Jan 2017 14:18:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa martino »

Zdravim
mne nejak nejde spojazdnit zasielanie vyplneneho objendvakove formulara nepride ziaden email. nepride to ani mne ani na danu adresu objednavatela. nevie niekto poradit ako to nastavit . siel som aj cez script co je odporucane a tiez som siel aj cez smtp.
saling
Veterán
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 08. Nov 2016 17:35:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa saling »

Ak vzniknú problémy s emailovou komunikáciou v rôznych moduloch vždy je nutné odskúšať aj funkčnosť odosielania emailov z testovacej stránky z admin prostredia. Ak je problém aj v tejto testovacej stránke doporučujem konzultáciu s poskytovateľom a prevádzkovateľom e-mailových služieb pre umiestnenie webovej stránky na webe. Väčšina poskytovateľov e-mailových služieb pre webovú stránku si z bezpečnostných dôvodov vyžaduje zhodu domény webovej stránky a domény emailovej adresy. Podmienkou pre PHP kód pre emailovú komunikáciu z webovej stránky je aby emailový server bol u totožného poskytovateľa a prevádzkovateľa webových , emailových a databázových služieb.
martino
Pokročilý
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 14. Jan 2017 14:18:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Dostupne množstvo tovaru

Príspevok od používateľa martino »

Vdaka za rudu. podarilo sa mi to nejak rozchodit na overenom smtp
Napísať odpoveď